Menu kategorií
Kategorie článků
Kategorie fotocest
Kategorie fotografií
Vyberte oblast
Mapa světa

Kajman Yacaré

Asi nejvýraznější tváří pro mě byl a bude Kajman Yacaré. Jedná se o tvora, kterého si nelze nevšimnout. Při pobytu u vody se k vám zvědavostí přiblíží až téměř na dosah. První dojem jsem z něj měl hodně ostražitý. Měl jsem před sebou tu představu, že po mě skočí a roztrhá mě jak plyšáka. Opak je ale pravdou. Jedná se o tvora, který vás nenapadne, a to si myslím, že máme dokonale vyzkoušené. Toto jsme vyzkoušeli při několika hodinovém se válení v písku, kdy kajmani byli nalevo i napravo, a neměli ani sebemenší úmysl nás napadnout, to byl neuvěřitelný pocit...

První, co vidíš, jsou oči. Toto nám řekl první den Hugo, a měl pravdu, bylo to tak! Bezhlučně zkontroluje situaci, a má dokonale jasno! Při fotografování nás napadlo hodně variant, jak si kajmany "nastavit" pro dokonalou fotografii. Měli jsme to vymyšlené dokonale, ale jakmile je někde jeden, tak v tu chvíli tam je dalších 5 kamarádů. Nejhorší jsou situace při krmení piraňami, protože se doslova vaří voda.

Ukradená kraví hlava, tak by se dal nazvat další odstaveček mého povídání. Na jedno krásné odpoledne nám Fernando dal čerstvě uříznutou kraví hlavu, kterou porazili pro farmu, na které jsme deset dní žili. Po příjezdu na místo nás nenapadlo nic chytřejšího, než vyndat všechny "zásoby" pro přilákání kajmanů z lodě na břeh. Zde byl kámen úrazu. Nikdo nečekal, že nám kajmani ukradnou celkem velkou hlavu. Měl jsem dokonale vymyšleno, jak celý moment budu chtít zachytit, ale...  Hlava nikde!!! Ptal jsem se kluků, zda-li někdo neviděl hlavu? Všichni mi odpověděli stejně: „Petře vyndával jsi jí z lodě“. Tak jo... Hold pro příště vím, že se mě nikdo v přírodě nebude ptát, a čekat na to, až mu hlavu dám tam kam chci já, ale když leží, tak "žeru".

Nejen tento moment, ale i několik dalších, ve mě zanechalo krásnou vzpomínku na takto velkého tvora, kterého budu uznávat, a budu z něj mít velký respekt. Ono válení se u těchto zvířátek mě stálo i trošku zdraví. Fotografování spočívá v tom, že si člověk lehne do říčního písku, a čeká.  Fotí, čeká, fotí... Jenže za chviličku jste již celkem mokří, a nejlepší volbou je si sundat tričko, a jít do toho na ostro! Proč ne?! Jenže, což jsem nevěděl, existuje tu jedna podstatná věc. Po celém toku Rio Negro jsou v řece, a hlavně na písečných březích, tzv. písečné blechy. 

Blešky jsou to malinkaté. Písečných blech tu je prý strašně moc, a není šance aby vás nekousla, to nám řekl Hugo až po druhém focení... Řekl jsem, v pohodě, nic se mi nestane, mám přeci očkování a každý večer do sebe soukám tabletu proti různým potvůrkám jako jsou i tyto blešky. Vše bylo v pořádku, až do třetího dne, kdy mě vše začalo strašně svědit, až to bylo nepříjemné. Můj v ČR zakoupený krém vůbec nepomáhal, až musel zakročit náš doktor. Míro, děkuji ještě jednou!!! Nepomohlo mi nic, až na čpavkovou vodičku, resp. její roztok. Jako první pomoc to bylo vysvobození!!! Se svým tělem toho člověk zažije hodně, ale pocit "uškrábání se", nebyl zrovna příjemný. V teplém tropickém počasí, které v Brazílii panovalo, a neustálému zahalení na obranu před moskyty nešlo jinak, než být poštípaný ještě od komárů, ale být trochu na vzduchu a nebo se vařit ve vlastní šťávě.

Není moc potřeba zdůrazňovat, že pro mne se kajman rovná bleše :-D. Bohužel mám malinkaté pozůstatky na nohách do dnes, a to jsem tři měsíce doma. Paní doktorka mi říkala, že flíčky na nohách mohou zůstat dlouho, ale že tři měsíce, to jsem nečekal...

Každopádně co bych neudělal pro hezkou fotografii!!! Já?!? Úplně všechno!!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publikováno: 28.10.2014 | Komentářů: 7
Facebook Twitter Twitter Digg

Komentáře k článku


libor, makov, 22.11.2014 (21:29)
ahoj Petře, náhodou jsem zavítal a kajmani jsou fakt dost dobrý :-), jen to logo..., to bych vyndal, kazí všechny fotky :-)

měj se a foť, ahoj
Moje odpověď:Petr Vinš
Photo-travel.cz

Ahoj Libore, logo tam je schválně, aby bylo vidět, že to je moje fotka a když ji někdo zkopíruje tak i s logem. Vím, že jde lehce přemazat ale asi i pro ten pocit...

Jooo a co čápi s baťůžkem? Máte o nich přehled :-)
Radim, 06.11.2014 (14:43)
Ahoj, vzpominam na to jak jsme tam lezeli s temi kajmany - dodnes jeden z nejlepsich zazitku, byla to skvela akce! Srovnatelna jen s nedavnym potapenim se zraloky vsude kolem (delkou jako kajman a vetsi...) u steny koncici nekde v mnohasetmetrove hloubce. To mi pripomina, ze bych mohl dat konecne neco na net... Tak zase nekdy priste pri podobne akci (co takhle krokodyl morsky ???).
Moje odpověď:Petr Vinš
Photo-travel.cz

Radime kajmani jsou super. Myslím si že žraloka bych se možná asi trošku bál :-) Určitě se někde uvidíme :-) Měj se kamaráde...
Ja Pája veliký 1., 28.10.2014 (22:13)
I would like to forward you my humble opinion. Very good work.
Moje odpověď:Petr Vinš
Photo-travel.cz

Thank you so much...
Karel B., 28.10.2014 (19:16)
Musim smekmout kamo!!!! Mas to hooodne vychytane!!! Toto me musis naucit taky :-)
Moje odpověď:Petr Vinš
Photo-travel.cz

Karle, děkuji. Neboj o víkendu ti něco malinko ukážu :-)
Michal Jirouš - PhotoNature.cz, 28.10.2014 (19:14)
Zuper kamaráde, hezky jsem Ti je tam povodil :-)
Moje odpověď:Petr Vinš
Photo-travel.cz

Mišáku, ty Kajmani jsou perfektní!!! To je neskutečný zážitek :-D Pamatuji si to jako včera, že jsem se ho poprvé celkem bál :-D ale když pak člověk zjistí, jak je to plaché zvíře - tak to je silná pohodička :-)
Iveta Urbanová, 28.10.2014 (18:58)
No to je bomba Péťo,to bylo asi trochu nebezpečný né? Ale fotky jsou fakt supe.Si dobrý.
Moje odpověď:Petr Vinš
Photo-travel.cz

Ivet, děkuji. Nebezpečné to není. Ten Kajman je strašně plaché zvíře. Leží vedle tebe cca metr a jen se na tebe dívá. Je celkem "přítulný" jediné jak ho odehlat je rozeběhnout se proti němu :-). Jsem rád, že se fotečky líbí :-)
Jitka, 28.10.2014 (18:54)
Petře toto je bomba!!! Budu od Vas chiti dvě fotečky. Je možné se dohodnout? :-) Dekuji Jitka.
Moje odpověď:Petr Vinš
Photo-travel.cz

Jitko, děkuji. Fotečky lze objednat v Galerii http://www.photo-travel.cz/fotogalerie/fotografie/345-kajman-yacare/.

Nebo mi napište pomocí formuláře http://www.photo-travel.cz/kontakt/

Určitě se dohodneme :-)


Přidat nový komentář

Přidat nový komentář
Jméno: *
E-mail:
Text: *
Napsáno je a zbývá    znaků.
Kolik je 2x3? *