Menu kategorií
Kategorie fotografií
Kategorie článků
Vyberte oblast
Mapa světa

Autor

Petr Vinš

 

*1989, fotograf

 

Dobrý den, předem děkuji všem Vám, kdo jste navštívili moje stránky a budu velice rád, když se sem budete vracet. Mé kořeny sahají na revoluční rok 1989, kdy jsem se narodil v Mladé Boleslavi, vystudoval jsem zde a vlastně také začal s mým koníčkem a to fotografováním.

 

 

Ještě před myšlenkou vybudovat si vlastní web o mém fotografování a cestování jsem si řekl, že všem kamarádům, rodině, chci co nejvíce přiblížit všechna krásná místa, kde jsem na světě byl.  Netrvalo dlouho a od všech jsem slyšel, ať si pořídím web, na kterém budu prezentovat všechny moje fotky, články a pocity ze všech cest. Trvalo to celkem delší dobu, než jsem se odhodlal a řekl si „Ano“.

 

Na svém webu Vás chci vtáhnout do místa a děje, ve kterém vznikají všechny moje fotografie, ať už to jsou ta příjemná setkání nebo také i nepříjemné situace spojené s cestováním a fotografováním.

 

Poprvé jsem vzal do ruky foťák někdy v 5 letech a hned jsem věděl, že mě to bude bavit. Na veškerých výletech s rodinou jsem to byl já, kdo kdy fotil a snažil se vyfotit co nejlepší fotografii. „Bohužel“ to mi zůstalo až do teď! První fotoaparát, který jsem dostal od rodičů k Vánocům, byl jeden z prvních digitálních kompaktů od firmy Panasonic. Na něm jsem se naučil první základní kroky jako je kompozice, zlatý řez apod. Po roce jsem si řekl, že je pro mě tento foťáček už málo a chci něco víc! Po poctivé brigádě jsem si pořídil moji první digitální zrcadlovku a to Canon EOS 1000 D s dvěma objektivy a to 17-55mm a 75-300mm . Najednou se mi otevřel svět digitální zrcadlovky. Začal jsem tedy navštěvovat známá místa v Čechách a hned jsem věděl, že příroda bude to pravé pro mě. Druhá velká etapa v mém fotografickém světě přišla s pořízením Canon EOS 7D. A s ním přišlo i větší cestování. První pro mě bylo fotografické Rumunsko a jeho přírodní bohatství, následoval Bavorský les apod. Poté to šlo celkem rychle, až jsem se dopracoval k nové éře fotografování na Full Frame s tělem Canon 5D Mark III.

 

Pevně věřím a doufám, že se na mé stránky budete s oblibou vracet. Není nic příjemnějšího než pocit někoho inspirovat, aby se také rozhodl objevovat krásy přírody skrz hledáček fotoapárátu.